Added by on 2013-05-18

sac-ekimiSaç ektirmek istiyorum ama doğru yeri mi tercih ediyorum bilemiyorum.

Evet doğru yeri tercih ettiğinizden emin olabilirsiniz. Türkiye’nin her tarafından ve yurt dışından hasta alan bir yerdesiniz.

Saç ektirmek istiyorum ama doğal görünür mü? Diye korkularım var.

Saç ekim operasyonları uzman ellerde yapıldığı takdirde kesinlikle herhangi bir kişi tarafından anlaşılmayacaktır. Bu konuda ekibimiz yılların verdiği bir tecrübeye sahiptir.

Saç ektirmek istiyorum ama yan etkisi var mıdır? Diye korkuyorum.

Saç ekiminin kesinlikle hiçbir yan etkisi yoktur. Saç ekim operasyonlarının bir diğer adı ise saç naklidir.

Aslında burada yapılan işlem seyrelen ya da tamamı ile dökülen bölgeye ensenizdeki kıllarla birlikte doku nakli yapmaktır. Alınan kökler size ait olduğundan ve steril bir ortamda yapıldığı müddetçe hiçbir ama hiçbir yan etkisi, riski ve zararı yoktur.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum fakat çim adam görüntüsüne dönmüş  çok kötü görünen vakalar gördüm.

Saçların dik dik çıkması çim adam görüntüsü oluşturması açılan kanalların dik açılmasından dolayıdır. Kanal açarken kişinin dökülmeden önceki saçlarının çıkım açısına göre açılmalıdır. Böyle açılan bir kanalda saçların dik çıkması mümkün olmayacak doğal bir görünüm kazanmış olacaktır.

Saç ektirdikten sonra kendi saçlarımın zarar görmesinden ve dökülmesinden korkuyorum.

Burada kişi önlemini aldığı sürece kişinin var olan saçının dökülmesi düşük bir ihtimaldir. Kendi saçlarınızı korumak için bazı saç tedavilerini uygulayabilirsiniz Prp tedavisi, saç mezoterapisi gibi…

Saç ekiminde ağrı olacak diye korkuyorum.

Kesinlikle korkmanıza gerek yok. Lokal anestezi ile yapıldığı için ağrı hissetmeyeceksiniz ayrıca operasyon sırasında bağlanan serumdaki ağrı kesici ilaçlar operasyon bitene kadar ağrı hissettirmeyecektir.

Saç ekiminin uzun sürmesinden dolayı endişelerim var.

Saç ekiminde süre ortalama sekiz on saat sürmektedir. Bu süre zarfından bilinciniz açık olacak ekiple sohbet etmek imkanınız olacak, televizyon seyretme imkanınız olacaktır. Böylelikle sıkılmayacak ve sürenin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama ekilen saç sık olur mu? Diye endişelerim var.

Saç ekiminde en çok dikkat edilen maddelerden bir tanesidir ekilen saçların sıkılığı burada kişi şunu aklından çıkartmamalıdır.

Ekilen saç asla kişinin eski saçları kadar sık olmayacaktır. Çünkü bu işlem ense bölgesinden alınan dokuların kıl olmayan yerlere nakil işlemidir.

Ense bölgesindeki saçlar ne kadar çoksa ekilecek olan saçların sıklığı o kadar çok artacaktır.

Saç ektirmek istiyorum ama yeterli zamanım yok

İş hayatında yoğun olan bir çok kişi saç ekimi yaptırmaktadır. Saç ekim merkezi olarak operasyonları gece saatlerinde de yapma imkanımız vardır. Siz sadece ekim için on saat ayırmanız yeterli olacaktır. Ekimden hemen ertesi gün işinize dönebilirsiniz ama iki gün dinlenmenizde fayda vardır.

Saç ektirmek istiyorum ama kimsenin anlamasını istemiyorum.

Böyle bir durumda yaklaşık 10 güne ihtiyacanız olacaktır. On gün içerisinde kabuklar temizlemiş ve kızarıklık kaybolmuş olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*